Пожар во Ресен, целосно изгорела куќа

by fokus 11:15
11:15

Вчера во 02:00 часот на ул. „Кузман Јосифовски“ во Ресен, од засега непознати причини, настанал пожар во куќата сопственост на В.Т.

Во пожарот куќата целосно изгорела. Во 3:00 часот пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Ресен. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

- Advertisements -

Поврзани новости