Пожар во околината на скопската обиколница

by fokus 19:11
19:11

Трева, грмушки, дрва и шупа на површина од пет хектари во околината на скопската обиколница биле зафатени со пожарот што Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје го гаснела денеска од 12:48 до 18:30 часот.

Според информациите од Противпожарната бригада, интевенирале со пет возила и 13 пожарникари.

- Advertisements -

Поврзани новости