Пожар во објектот каде што е сместено Министерство за образование

by fokus 12:03
12:03

Во текот на вчерашниот ден избувнал пожар во објектот каде што е сместено МОН, во канцеларија на 11-кат. Опожарен бил клима уред.

„На 06.09.2018 година околу 07.30 часот, во објектот каде што е сместено Министерството за образование и наука на бул.„Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, во канцеларија на 11-ти кат избувнал пожар. Во пожарот бил опожарен клима уред. Пожарот бил изгаснат од екипа од Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости