Пожар во Мериот

by fokus 21:27
21:27

Чад се шири од хотелот Мериот стациониран на скопскиот плоштад, велат очевидци за Фокус.

Неофицијалните информации укажуваат дека чадот почнат да се шири од казиното Фламинго во рамки на хотелот.

- Advertisements -

Во меѓувреме, персоналот и вработените излегоа надвор од зградата, а бил исклучен напонот со електрична енергија.

Инаку, хотелот е во косопственост на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков, кој моментално се наоѓа во затворски притвор.

Меѓутоа, казиното Фламинго има други сопственици, кои просториите ги користат под закуп.

Поврзани новости