Пожар во локомотива која влечела патнички воз на релација Гевгелија-Скопје

by Fokus 11:07
11:07

Вчера во околу 19.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка станица Скопје настанал пожар во локомотива која го влечела патничкиот воз, кој сообраќал на релација Гевгелија-Скопје, информираат од МВР.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

- Advertisements -

Поврзани новости