Пожар во кавадаречката месност Белград

by fokus 20:16
20:16

Пожар избувна денеска во месноста Белград, кавадаречко. Пожарот попладнево е ставен под контрола, но се следи состојбата со цел да не се појави нови жариште.

Од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци, за МИА изјавија дека пламените јазици зафатиле нискостеблеста шума и трева. Во гаснењето учествуваат едно противпожарно возило и четворица пожарникари.

- Advertisements -

Поврзани новости