Пожар во фабрика во штипската ТИРЗ, двајца повредени

by Fokus 15:50
15:50

Пожар избувнал денеска околу 10 часот во фабрика во Технолошко-индустриската развојна зона во Штип.

Според информациите, двајца пациенти се хоспитализирани и констатирани се тешки телесни повреди.

Имено, пожарот бил пријавен во 10 часот а целосно изгаснат бил од пожарникарите по еден час.

 

Поврзани новости