Пожар во делчевското место „Очипала“

by fokus 11:34
11:34

На 05.06.2018 година во 13.05 часот во ПС Делчево е пријавено дека на место викано „Очипала“ – Општина Делчево е забележан пожар.

Од страна на Противпожарна единица Делчево излезено е на местото на настанот, при што е констатирано дека гори помошен објект-шупа и сува трева околу истиот, сопственост на В.С. од Делчево.

- Advertisements -

Пожарот е изгаснат, извршен е увид местото  на настанот.

Поврзани новости