Пожар во близина на скопското училиште „Димитар Влахов“

by Fokus 21:45
21:45

Од пожар е зафатена тревата позади скопското средно училиште „Димитар Влахов“, информираа за МИА од Противпожарната служба – Скопје.

Оттаму соопштија дека веќе се испратени екипи на терен кои работат на гаснење на огнот. Македонија деновиве е зафатена од силни пожари, а најмногу настрада кочанскиот и кумановскиот крај.

- Advertisements -

Поврзани новости