Пожар пепелоса куќа во Куманово

by fokus 08:20
08:20

Во куќа на улицата „Доне Божинов“ вчера избувнал пожар кој ја зафатил целата покуќнина. Од Региналниот центар за управување со кризи информираат дека куќата е во целост опожарена.

Пожарникарни екипи интервенирале од 12.20 часот напладне, до 12:55 часот по што уаспеале да ги локализираат пламените јазици.

- Advertisements -

Причинетата материјална штета допрва ќе се утврдува.

Фото: Кумановски муабети

Поврзани новости