Пожар на депонијата Вардариште

by Fokus 15:04
15:04

Попладнево има пожар на отворен простор на локација кај некогашната депонија Вардариште, објави ЦУК.

Според информациите, екипа на БППЗ на Град Скопје со едно противпожарно возило и тројца пожарникари го гаснат пожарот и моментално горат стари автомобилски гуми и поради тоа има густ црн чад.

Поврзани новости