Повредени полицајци, оштетено полициско возило

by Fokus 22:46
22:46

Тројца полицајци се повредени, а едно полициско возило е оштетено, потврдија за МИА полицајци од терен, во немирите што се случија пред зградата на Собранието.

Од МВР потврдија дека има повредени полицајци, но не се знае точната бројка, а четири лица се приведени од демонстрантите.

Поврзани новости