Повредени пет војници на АРМ во тешка сообраќајна незгода кај Сопот

by fokus 14:33
14:33

Во 12,30 часот денеска  на автопатот Скопје-Велес, кај Сопот се случила сообраќајна незгода помеѓу три службени возила на АРМ кои се движеле во конвој. Во незгодата се повредени пет војници кои се префрелени во градската општа болница во Велес.

Увид на лице место вршат претставници на МВР и на АРМ.

Извор: Охридскај

Поврзани новости