Повредени Алфи дури приведувале осуденик

by fokus 19:58
19:58

Тројца припадници на единицата „Алфа” попладнево биле повредени во сообраќајна несреќа, додека се обидувале да приведат лице кое се барало за издржување затворска казна.

Откако го забележале осуденикот во возило „мерцедес “ со скопски регистарски таблици, Алфите тргнале да го апсат, по што тој со голема брзина удрил во нивниот автомобил.

Од сообраќајната незгода тргојца полициски службеници од Алфите се здобиле со повреди и пренесени се во Ургентниот центар.

Поврзани новости