Повеќе од 15 лица загинаа во сообраќајка во Калифорнија

by fokus 20:12
20:12

Повеќе од 15 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа на автопат во близина на американско-мексиканската граница во Калифорнија.

Судирот се случил околу 6,30 часот наутро по локално време северно од американско-мексиканската граница во местото Калексико околу 100 километри источно од Сан Диего, се наведува во полициското соопштение.

- Advertisements -

Според директорката на службата за итна помош при локалниот медицински центар, околу 27 луѓе се наоѓале во товарно возило кое удрило во камион полн со чакал.

Поврзани новости