Поведена постапка против доктор Асани

by Fokus 13:33
13:33

Поведена е постапка до Основното јавно обвинителство за случајот со директорот на струшката болница, Мухамед Асани.

Ова доаѓа откако откако медиумите објавија за скандалот со неговата нерегистрирана гинеколошка ординација, каде со години извршувал прегледи без дозвола.

- Advertisements -

ДЗСИ вчера издаде забрана за работа на ординацијата во неговиот дом, владата денеска го повикала на разговор.

Поврзани новости