После 11 години, Груевски седна во опозициските пратенички клупи

by Fokus 13:21
13:21

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски после 11 години седна во опозициските пратенички клупи.

Тој од првиот ред го слушаше ескпозето за новата владина програма на мандатарот Зоран Заев, кој од собраниската говорница им се обрати на пратениците и граѓаните.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

 

Поврзани новости