Посебната единица АЛФИ по налог на СЈО врши претрес во Батинци

by Фокус 12:13
12:13

Од утрово силни полициски единици поддржани од посебната единица Алфи во скопско Батинци се во домот на еден од осомничените во акцијата Титаник.

Како што дознава 24 Вести акцијата полицијата ја спроведува под налог на СЈО на Катица Јанева.

Официјално се уште нема информации од МВР и од СЈО дали ќе врши приведување на осомничени или само претреси  и прибирање докази.

Поврзани новости