Порошенко заразен со корона вирус

by fokus 21:11
21:11

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко преку својот Фејсбук профил соопшти дека се заразил со корона вирус, пренесоа британските медиуми.

Поради инфекцијата, наведува Порошенко на Фејсбук, тој ќе остане дома да се лекува и дека се надева на брзо закрепнување.Тој, исто така, ја искористи можноста и во постот ги повика сите Украинци да се грижат за себе.

- Advertising -

„Кралот на чоколадото“ (55) ја предводеше Украина во еден претседателски мандат,  од 2014 до 2019 година.

Поврзани новости