Пороен дожд во северозападниот дел на земјата, невремето се движи кон југоисток

by Фокус

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер го зафати попладнево северозападниот дел од земјава.

Од УХМР информираат во западниот и во северниот дел на земјата попладнево има нестабилно време, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а во скопската котлина краткотрајно паѓаше и град.

Нестабилното време се движи кон југоисточниот дел на земјата.

Поврзани новости