Поранешниот британски премиер возеше камион со донации

by Фокус

Дејвид Камерон, поранешниот британски премиер, возеше камион на Црвениот крст во Полска за да однесе донации за бегалците од Украина.

„Облеката, пелените и првата помош што ја превезе се собрани како дел од локален проект во кој Камерон волонтира во последните две години“, пишува Би-Би-Си.

 

Поврзани новости