Порака за ЕУ: Селективна правда е неправда

by fokus 19:23
19:23

Во 18 часот започна денешниот протест од Шарената револуција, во чиј фокус е денешната одлука на претседателот Иванов да ја повлече аболицијата само за 22 лица. На чело на колоната демонстранти е транспарент на кој пишува „Селективна правда е неправда“.

Од Специјалното јавно обвинителство, незадоволните граѓани се упатија кон ЕУ инфо центарот каде на улицата на англиски напишаа „Селективната правда е неправда“.

13318627_10209785509500328_332621221_n

Поврзани новости