Поради сообраќајка повеќе од еден час блокиран патот Радовиш-Штип

by fokus 19:58
19:58

Поради сообраќајна несреќа, на патот Радовиш-Штип, сообраќајот веќе подолго време е во прекин. Оваа иформација до “Фокус” стигна од граѓани кои се заглавени на магистралниот пат.

Заега нема официјална информација од институциите за несреќата, а нашите соговорници велат дека се заглавени повеќе од еден час, а пред малку почнале наизменично да се пропуштаат возила.

- Advertising -

Поврзани новости