Поради семејни проблеми на една од судијките, одложено рочиштето за „Титаник 3“

by fokus 11:13
11:13

Рочиштето за предметот на СЈО „Титаник 3“ на СЈО е одложено за 11 мај поради други обврски на судијката Годрана Спировска.

По 30-минутната пауза дадена од судијката Оља Ристова, денешното риочиште не продолжи поради информацијата дека на вториот судија Гордана Спировска во меѓувреме и било јавено за итни семејни проблеми.

- Advertisements -

Во „Титаник 3“ на обвинителната клупа се наоѓаат Ејуп Алими и Исмет Гури, затоа шпто како членови на Општинската изборна комисија во Чаир „уништување изборен материјал“ .

Ова е трето одложување на судењето за „Титаник 3“.

Поврзани новости