Поради пожарите се одложува посета на Османи на Турција

by fokus 10:02
10:02

Поради силните пожари кои се проширија во регионот на Анталија, Република Турција, министерот за надворешни работи, Бујар Османи ја одложи  официјална посета на Анкара, соопшти Министерството за надворешни работи.

Министерството за надворешни работи, како што соопшти вчера, со жалост ја следи ситуацијата со пожарите на територијата на пријателска Турција со поддршка за тековната масовна противпожарна акција, што поскоро да успее да ја стави состојбата под контрола.

- Advertisements -

Поврзани новости