Поради пожар во прекин е сообраќајот на патот Штип-Кочани

by fokus 22:22
22:22

Магистралниот пат Штип-Кочани вечерва, од 21 часот, е во прекин во двата правци поради пожар во кој гори стрниште и ниви и се шири кон магистралниот пат.

Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), нормализиран е сообраќајот на регионалниот патен правец Делчево – Пехчево.

- Advertisements -

Поврзани новости