Поради корона вирусот на Мијалков, одложено судењето за „Таргет-Тврдина“

by Fokus 11:11
11:11

Судењето за незаконско следење на комуникациите „Таргет-Тврдина” се одложува за 3 ноември, поради отсуство на обвинетиот Сашо Мијалков, кој е позитивен на корона вирус.

Судот информираше дека, според доставениот допис, обвинетиот 10 до 15 дена нема да може да се појави на судско рочиште.

- Advertisements -

На рочиштето пред два дена, кое, исто така, се одложи, адвокатот на Сашо Мијалков, Љупчо Шврговски го извести судот дека Мијалков развил симптоми на КОВИД-19 и ќе се тестира, откако неговата сопруга добила позитивен тест.

Поврзани новости