Поради исцрпеност министерот Чулев не присуствуваше на Советот за безбедност

by fokus 19:13
19:13

На денешната седница на Советот за безбедност не присуствуваше министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев.

Претседателот Стево Пендаровски извести дека Чулев не присуствувал поради здравствени проблеми, а од Кабинетот на Чулев за Фокус рекоа дека станува збор за исцрпеност.

- Advertisements -

-Не е ништо сериозно. Станува збор за исцрпеност поради динамичните обврски изминатиот период, велат од Кабинетот на Чулев за Фокус.

Поврзани новости