Поради дефект без вода жителите на улицата Босна и Херцеговина

by Fokus 11:35
11:35

Од Водовод и канализација известуваат дека поради дефект без вода ќе останат жителите на улицата Босна и Херцеговина.

„Ве известуваме декана ден 21.06.2018 год.поради оштетен противпожарен хидрант ф-80 мм од страна на приватна фирма на ул. Босна и Херцеговина бб, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од истата улица(објектите во близина на старата општина Чаир- се наведува во соопштението од Водовод и канализација.

- Advertisements -

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 11:00 часот до завршување.

 

Поврзани новости