Поради дефект, без вода неколку улици во Драчево

by fokus 09:33
09:33

Јавното претпријатие Водовод и канализација известува дека поради уличен дефект од ф-100мм на улицата Речиште 57 во Драчево, прекинато е водоснабдувањето на улиците Јустинијан Први, Речиште и Сердарот.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:20часот до санирање на дефектот.

Поврзани новости