Попрво би лежеле во затвор, отколку да гласаме за уставните измени, вели Крмов

by Fokus

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов категорично отфрли дека тој и лидерот на партијата, Димитар Апасиев би гласале за уставни измени и внесување на бугарското малцинство во Уставот.

-Се надевам дека никогаш нема да се случат. Што се однесува до нас, ние попрво би лежеле затвор отколку да кренеме рака за такво нешто. Алтернативата е таа, тоа ќе се одбие и ќе дојде нешто друго, рече Крмов во емисијата „Топ тема“.

Поврзани новости