Поповски на работна посета во Холандија

by fokus

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска е во посета на Кралството Холандија, која е актуелен претседавач со Европската Унија.

Поповски ќе има средби со шефот на дипломатијата на Холандија, Берт Коендерс и со претседателот и членови на комисијата за ЕУ во  холандскиот Парламент.

Тој ќе се сретна и со раководството на Институтот за надворешни работи во Клингендал, каде што ќе одржи предавање пред студентите.

Поврзани новости