Попоски за РСЕ: Владата делумно ќе одговори на турските барања

by Fokus 13:06
13:06

Владата одлучи да постапи по дел од барања од Турција, што беа испорачани по неуспешниот воен обид за пуч, изјави министерот за надворешни работи Никола Попоски во интервју за Радио Слободна Европа.

Тој не сакаше да коментира ниту што конкретно побарала Турција ниту какви мерки ќе бидат преземени.

Поврзани новости