Попоски за крајот на мандатот: Со нас ниту почнува, ниту завршува светот и Македонија

by fokus 18:57
18:57

На крајот на мандатот како министер за надворешни работи чувството е дека со никого од нас не почнува и не завршува ни светот, ни земјата, ни институциите, рече денеска министерот за надворешни работи во заминување, Никола Попоски на неговата последна прес конференција.

-Посакувам Македонија да ги исполни стратегиските цели, членството во НАТО и ЕУ, рече Попоски.

- Advertisements -

Тој ги демантираше информациите дека би можел да биде наследник на Никола Груевски на чело на партијата и рече дека ќе остане пратеник.

 

 

Поврзани новости