Поплава во студентскиот дом „Гоце Делчев“

by Фокус 08:56
08:56

Студентите сместени во домот „Гоце Делчев“, покрај мизерните услови во кои живеат, утринава имаат уште еден проблем, поточно, поради обилниот дожд, поплавени се дел од просториите.

Неодамна, најголемиот скопски студентски дом беше актуелен во медиумите, откако студентите објавија дека се урнал дел од плафонот во еден од ходниците.

- Advertisements -

За нивните тешкотии најдобро зборуваат фотографиите кои ги објави Студентскиот пленум:

goce2

goce3

goce1 goce2

Поврзани новости