Поплава во Италија, загинаа најмалку петмина

by fokus 16:07
16:07

Најмалку пет лица загинаа, а тројца се водат како исчезнати во бурата, која денеска ја погоди Италија, а меѓу најпогодените се Ливорно и Тоскана.

Четири лица од исто семејство се пронајдени мртви во поплавена куќа во Ливорно, каде за четири часа падна обилен дожд, претворајќи ги улиците во реки, кои носеа се пред себе.

- Advertising -

Италијански медиуми јавуваат дека загинале девојче, нејзините родители и нејзиниот дедо.

Петтото тело е пронајдено на подрачје разурнато од свлечиште, додека три лица се водат како исчезнати, соопштија пожарникарите.

Поврзани новости