Попладнево пороен дожд и грмежи

by fokus 11:04
11:04

УХМР најави дека времето во земјава претпладнево ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а во попладневните и вечерните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максимална температура ќе биде од 21 до 27 степени и УВ зрачење 4.

За утре од УХМР најавуваат променливо облачно време, попладне на места нестабилно со пороен дожд и локална појава на грмежи

Поврзани новости