Попладне концерт на покривот на Домот на градежници во Скопје

by Fokus 12:14
12:14

Денеска попладне со почеток во 18 часот на покривот на Домот на градежници во Скопје ќе се одржи првиот концерт на отворено, а граѓаните од околината ќе можат да го следат од своите балкони.

„Младиот скопски музичар и некогашен фронтмен на бендот „Д Џон“, Лепи Џони, ќе одржи едночасовен соло-концерт за станарите од Градски ѕид. Ги повикуваме нашите сограѓани од околните згради да му дадат поддршка на овој млад скопски уметник“, соопштија од Град Скопје.

- Advertisements -

Концертот ќе биде достапен на фејсбук-страницата на Град Скопје  и на официјалниот јутјуб-канал на Град Скопје.

Поврзани новости