Полицискиот час го прекршиле 22 лица, 537 санкции за неносење маска

by Fokus 11:19
11:19

Од 20.00 часот (18.04.2021) до 05.00 часот (19.04.2021) 22 лица не ја почитувале забраната за движење, додека во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 537 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

- Advertisements -

Поврзани новости