Полициска акција во скопско и кумановско

by Фокус 10:20
10:20

Полицијата изутрина спроведува полициска акција во скопскиот регион, поточно во селото Арачиново, но и во кумановско.

Досега уапсени со десетина лица осомничени за трговија со мигранти, оружје, наркотици и рекет.

- Advertisements -

Од МВР најавија дека со повеќе детали ќе излезат во текот на денот.

Поврзани новости