Полициска акоција во кумановско Ваксинце

by Фокус 10:00
10:00

Во моментов полицијата спроведува акција во кумановското погранично село Ваксинце. Акцијата следи по написите во медиумите за лошата состојба на мигрантите и нивната злоупотреаба од страна на на криминални групи.

Според неофицијални информации, во акцијата се уапсени петмина

- Advertisements -

Поврзани новости