Полицијата влезе во општина Карпош

by fokus 14:49
14:49

Полициски екипи влегоа во општина Карпош, бидејќи како што неофицијално дознава „Фокус“, било пријавено дека од таму масовно се изнесувале кутии, со службена документација.

Но, според првични и неофицијални информации, пријавата била лажна бидејќи, Стевче Јакимовски си ги собирал своите лични работи.

- Advertisements -

Од МВР во овој момент ниту ја потврдуваа, ниту ја демантираат информацијата, а од оштината најавија прес конференција.

Поврзани новости