Полицијата упадна на журка во Барселона, организаторите треба да платат 600.000 евра казна

by fokus 22:44
22:44

Полиција денеска во близина на Барселона упаднала и растурила нелегална новогодишна техно-журка која траела цели 40 часа.

Журката на која присуствувала неколку стотини претежно помлади лица била организирана во хангар на 30 километри североисточно од Барселона.

- Advertisements -

Од полицијата потврдуваат дека се уапсени организиторите и тие ќе се соочат со казна во висина од 600 илјади евра.

Одговорност ќе понесат и учесниците. Секој од нив ќе треба да плати 3.000 евра за учеството на нелегалната забава.

Поврзани новости