Полицијата тргнала да апси двајца осуденици во бегство, едниот избегал

by fokus 14:55
14:55

Вчера по претходно подговен оперативен план за приведување на две лица И.Ш. (27) и С.С.(30), осуденици кои биле во бегство од затвор, околу 16,45 часот во скопското село Арнакија, тие биле лоцирани во локална чајџилница.

-Поради безбедносните проценки и сознанија дека лицата се вооружени при нивното приведување од страна полициски службеник биле испукани два куршуми во воздух. Едниот од лицата – С.С., е  фатен и приведен, додека пак И.Ш. е се уште во бегство и по него се трага, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости