Полицијата трага по две исчезнати малолетнички

by fokus 14:10
14:10

Домот „25-ти Мај“ пријавил во полиција дека пред три дена околу 13.30 часот од непознати причини, се оддалечила нивна 15-годишна штитеничка од Скопје.

Случајот вчера во полиција го пријавил социјален работник, информира МВР.

- Advertisements -

Денеска утрово во 4 часот, 36-годишна скопјанка пријавила дека вчера околу 12 часот од дома во непознат правец се оддалечила нејзината 17-годишна ќерка.

Поврзани новости