Полицијата трага по двајца тинејџери

by Fokus 18:05
18:05

Момче на возарст од 14 години и девојка на 16 години се двајцата тинејџери по кои полицијата трага од вчера, откако нивните родители пријавиле дека не се вратиле дома.

СПоред полицискиот билтен, Е.Д.(39) од Штип вчера во 7.45 часот во СВР Штип пријавил дека неговиот син С.Д.(14) се оддалечил од дома.

- Advertisements -

Истиот ден, К.Н.(42) од Велес во 12 часот во СВР Велес пријавил дека неговата ќерка А.С.(16) се оддалечила од дома.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Поврзани новости