Полицијата трага по двајца крадци, кои одзеле 2 илјади евра од казино во Скопје

by Фокус 15:19
15:19

Во казиното на улицата „11-ти Октомври“ две непознати маскирани лица, од кое едното било вооружено со пиштол, одзеле околу 125.600 денари, информираат од полицијата.

Од таму велат дека крадците го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости