Полицијата со штитови, Шарените со химната на Македонија

by fokus 21:47
21:47

Демонстрантите  на Шарената револуција на крајот од протестот, успеаја да стигнат до главниот влез на Министерството на финансии.

Опколени со полициско обезбедување, тие го поставија чаталот и ја офарбаа неговата фасада. Една од демонстрантките со црвен кармин на вратата на министерството напиша и Лири (Слобода).

На крајот од протестот, демонстрантите ја пееја и химната на Македонија.

Поврзани новости