Полицијата синоќа напишала стотина казни за возачи и моторџии во Скопје

by Фокус

Над казни кон возачи на автомолибили и мотори синоќа биле испорачани од страна на полицијата поради направени прекршоци при учество во сообраќајот.

Како што соопшти МВР, одделението за безбедност во сообраќајот спровела акциска контрола од 6 часот до полноќ, во чии рамки санкционирани се 33 возачи на автомобили поради пречекорување на брзината, додека откриени се и 57 останати пркршоци.

Исто така, во акцијата што траела еден час по полноќ, биле санкционирани и 47 возачи на мотори.

Поврзани новости