Полицијата си замина од местото каде беше удрено детето, немала услови за работа поради демонстрантите

by fokus 23:18
23:18

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа, објави Макфакс.

Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно се собраа, бидејќи не е прв пат на оваа улица да се случуваат вакви несреќи.

Полицијата по увидот на местото, се упати кон Ургентниот центар каде е сместено момчето.

Поврзани новости